Zahradní skleníky Gampre Sanus, Kinplast

Skleníky Gampre Sanus

Skleníky Kinplast

Zahradní Agrosféra

Fóliovníky, pařníky

Pěstování zeleniny

Zavlažování skleníku, automatické

Menu
Váš košík

Velmi si vážíme, že jste si vybrali právě náš eshop a pevně věříme, že budete spokojeni.

Osvětlení rostlin

Poslední roky začíná být stále populárnější pěstování rostlin indoor, neboli ve vnitřním prostředí - v místnosti, pěstebním stanu nebo třeba miniskleníku.

Špičkové umělé osvětlení rostlin na Kinplast.cz. Kompletní lampy pro pěstování rostlin ve fázi růstu i květu. Elektronické a vysokofrekvenční digitální předřadníky, profesionální stínidla s až 95% odrazivostí. Nižší spotřebu nabízí speciální úsporné LEDky, CFL úsporky, zářivky. 

Světlo je pro rostliny hlavním zdrojem života. Při fotosyntéze rostlina přeměňuje světlo na energii pomocí chlorofylu. Sluneční světelné záření se skládá z celého barevného spektra. Modrobílé světlo je vhodnější pro růstové období, červenožluté světlo zase pro období květu. Kvalitní osvětlení rostlin je nezbytnou podmínkou jejich rozvoje.

Nepodceňujte správné osvětlení rostlin

V běžných podmínkách se rostliny při růstu řídí délkou světelné periody. Při letních dnech, kdy je světlo až 18 hodin denně, nutí rostlinu převádět světelnou energii do růstu. Jakmile se dny začnou zkracovat, rostlina pozná, že se blíží konec jejího životního cyklu. Pomocí rozvoje květů, plodů a semen zajišťuje svoje přežití.

Umělé osvětlení imituje sluneční svit v nepříznivých podmínkách. Řada výrobců výbojek reagovala na požadavky profesionální pěstitelů a začala své produkty co nejvíce přibližovat skutečnému slunečnímu světlu.

V této kategorii nejsou žádné výrobky.