Zahradní skleníky Gampre Sanus, Kinplast

Skleníky Gampre Sanus

Skleníky Kinplast

Zahradní Agrosféra

Fóliovníky, pařníky

Pěstování zeleniny

Zavlažování skleníku, automatické

Menu
Váš košík

Velmi si vážíme, že jste si vybrali právě náš eshop a pevně věříme, že budete spokojeni.

Čerpadla, filtrace

Velký výběr zahradních čerpadel. Nakupujte čerpadla u firmy, která jim rozumí! Naše zahradní čerpadla vás přesvědčí díky dobré sací síle a optimálnímu tlakovému výkonu!

AgroSféra vám poradí jak vybírat komponenty pro rozvod zavlažovacího systému. Vybrali jsme pro vás zahrádkaři doporučené, odolné a preferované zahradní čerpadla za příznivé ceny.

Čerpadla na vodu mají řadu využití a zejména na zahradách zastanou mnoho práce. Slouží například k přečerpávání a rozvádění užitkové či dešťové vody využívané například k zavlažování. Zahradních čerpadel je velké množství. Optimální volba je přitom velmi důležitá pro jejich správnou funkčnost.

Druhy čerpadel

Zahradní sací čerpadla – mají kompaktnější rozměry, ale i přesto bývají velmi výkonná. Využívají se při přečerpávání vody z retenčních nádrží.

Ponorná čerpadla – jsou konstruována pro přečerpávání vody z hloubky až 8 metrů. Slouží k čerpání vody ze studní, bazénů nebo retenčních nádrží.

Kalová čerpadla – využívají se pro přečerpávání znečištěné vody. Poradí si jak s drobnými nečistotami, bahnem, kamínky, tak i silnějším znečištěním.

Tlaková ponorná čerpadla – jsou vhodná obzvláště pro čerpání vody z velkých hloubek.

Domácí vodárny a automatické domácí vodárny – slouží pro využití dešťové vody v domácnosti a v zahradě. Používají se nejčastěji pro čerpání vody z podzemních retenčních nádrží. Mají velmi dobrou dopravní výšku.

Sudová čerpadla - jejich konstrukce bývá uzpůsobena k uchycení na okraji sudu pro pohodlné čerpání vody.

Tipy, jak vybrat čerpadlo

Maximální tlak čerpadla – udává sílu a efektivitu čerpání vody. V závislosti na typu čerpadla se různí. Pohybuje se od 0,25 barů u kalových čerpadel až po 10 barů u výkonných tlakových ponorných čerpadel.

Průtok čerpadla – značí množství vody, kterou je čerpadlo schopné přečerpat v průběhu 1 hodiny.

Materiál konstrukce čerpadla – výrazně ovlivňuje jeho hmotnost a náročnost manipulace. Používají se vysoce houževnaté plasty a kovy.

Dopravní výška čerpadla – představuje maximální výšku, do které je možné vodu přečerpat. Často se uvádí i jako hodnota maximálního výtlaku. Dle modelu čerpadla se jeho dopravní výška pohybuje v rozmezí 3-60 metrů.

V této kategorii nejsou žádné výrobky.