Zahradní skleníky Gampre Sanus, Kinplast

Skleníky Gampre Sanus

Skleníky Kinplast

Zahradní Agrosféra

Fóliovníky, pařníky

Pěstování zeleniny

Zavlažování skleníku, automatické

Menu
Váš košík

Velmi si vážíme, že jste si vybrali právě náš eshop a pevně věříme, že budete spokojeni.

Samozavlažovací truhlíky

Samozavlažovací systém do květináče je jednoduchý. Spočívá převážně na principu tkaných knotů, které vedou skrz mezidno od spodní části samozavlažovací nádoby až do horní části se substrátem. Nasávají do sebe vodu, kterou přenáší do substrátu, takže jej permanentně zavlažují a poskytují rostlinám dostatek vláhy.

Samozavlažovací nádoby zjednoduší péči o rostliny. Pěstovat v nich můžete kompaktní keře, zeleninu, cibuloviny i pestrobarevné letničky.

Podstata tohoto typu květináče je jednoduchá. Květináč se skládá ze dvou nádob, které nasedají jedna do druhé a jsou opatřeny vzlínacími šachtami nebo speciálními knoty. Tímto způsobem se dostává voda ze zásobní spodní nádoby do horní. V horní nádobě je zemina s rostlinami. Zde si kořeny rostlin vezmou pouze tolik vody, kolik je potřeba. Čerstvou výsadbu je potřeba nejdříve zalévat shora, než si vytvoří dostatečný kořenový systém. Pak už se zalévá pouze přes zásobník.

Jak funguje samozavlažovací květináč

Samozavlažovací truhlíky a květináče mají zásobu vody v zásobníku. Rostliny ji odtud přitahují pomocí svých kořenů. Voda se k nim dostane přes zavlažovací knoty nebo vzlínacími dutinami. Zavlažovací knoty se nacházejí ve zvláštní plastové vložce, kde je také rošt pro přístup vzduchu. Tato samozavlažovací vložka do květináče může být součástí nádoby nebo je ji možno vyjmout. Voda se pak nalévá do otvorů v bocích nebo horních otvorů. Velké samozavlažovací květináče dokáží pojmout i několik litrů. Přebytečná voda odtéká přepadem, což oceníte, zvláště pokud máte venkovní samozavlažovací květináče.

Čím se liší samozavlažovací květináč od hydroponie

Na rozdíl od hydroponie, kdy se rostliny pěstují v živném roztoku, potřebuje samozavlažovací květináč dostatek zeminy, voda se nachází v odděleném prostoru. Květináč je vybaven odvodňovacím systémem, díky kterému rostliny nestojí ve vodě. Používání je jednoduché, zavlažování do květináče může zvládnout každý. Jde jen o to, vybrat správnou velikost květináče, řídit se návodem a osazovat jako u běžného květináče.

Samozavlažovací truhlíky se skládají z několika částí. K sestavení samozavlažovacího truhlíku potřebujete knot nebo drenážní vrstvu, měřák a rozpěry. Rozpěry zajistí, aby se vám delší samozavlažovací truhlík nevyboulil do šířky po nasypání substrátu. Měřák v samozavlažovacím truhlíku vám napoví, kolik vody je v truhlíku a kolik jí máte dolít. K samozavlažovacímu truhlíku si můžete dokoupit i držáky a háky, abyste se svými výpěstky mohli pochlubit i na balkóně.

V této kategorii nejsou žádné výrobky.